Kontrola Katastru
Podrobný popis služby
Služba Kontrola katastru provádí on-line kontrolu zápisů v katastru nemovitostí. Pracuje ve dvou režimech: jednorázová a průběžná. Průběžná kontrola katastrálních zápisů je doporučovanou ochranou před podvody v katastru a před možnými pochybeními katastrálního úřadu. Přidaná hodnota naší on-line služby spočívá v tom, že nemusíte chodit na katastrální úřad a v případě průběžné kontroly vše hlídá za Vás a Vy na to nemusíte myslet. Pro každou nemovitost můžete nastavit interval kontroly nebo automatické hlídání pozastavit. V tom případě máte možnost zkontrolovat nemovitost jednorázově ručně vždy když uznáte za vhodné tlačítkem na kartě nemovitosti.
Nemovitosti do aplikace přidáváte tak, jak byste je hledali na webu katastrálního úřadu. Typicky potřebujete znát obec, kde se nemovitost nachází a dále část obce, případně ulici a číslo popisné. V případě parcel pak parcelní číslo a katastrální území a v případě (ne)bytových jednotek ještě číslo jednotky. Pokud si nebudete vědět rady, kontaktujte naši podporu, rádi Vám nemovitost dle Vámi zadaných informací dohledáme zdarma sami.
U nemovitostí kontrolujeme všechny katastrální zápisy: vlastníky a spoluvlastníky, omezení vlastnických práv, probíhající řízení a jiné zápisy. Hlídáme také věcná břemena, zástavní právo a zápisy o exekucích. Hlídáme rovněž všechny návrhy na změny v těchto zápisech a návrhy na změnu vlastnictví. Toto je velice důležité pro to, abyste měli dostatek času sporná řízení u katastrálního úřadu včas napadnout.
Pokud se u hlídané nemovitosti vyskytne jakákoliv změna, jste okamžitě upozorněni e-mailem na Vaši registrační adresu. Můžete si nastavit interval kontroly pro každou nemovitost zvlášť nebo hlídání kdykoliv pozastavit nebo znovu spustit. Pokud si budete přát, dostanete notifikační e-mail i když se u hlídané nemovitosti nevyskytla žádná změna. Máte tak jistotu, že kontrola neustále probíhá.
Nemusíte s námi uzavírat žádné smlouvy. Kontrolu můžete kdykoliv spustit nebo zastavit pro každou jednotlivou hlídanou nemovitost. Pokud se rozhodnete službu nadále nevyužívat, vrátíme Vám nakoupené kredity v korunách zpět na Váš účet. Podrobné informace najdete v Obchodních podmínkách služby.
Ceník
Každá jednotlivá kontrola nemovitosti v katastru stojí 1 kredit. Pokud máte nastavenou automatickou kontrolu jedné nemovitosti jednou za 5 dní, tak měsíčně spotřebujete přibližně 6 kreditů. Cena jednoho kreditu se odvíjí od toho, kolik kreditů najednou nakoupíte. Čím větší částkou dobijete, tím jsou kredity levnější. Při nízkém stavu kreditů od nás dostanete e-mail s upozorněním na nízký kredit s možností jeho dobití.
Například v případě dobití částkou 50,- Kč je cena jednoho kreditu 1,49 Kč. Když dobijete najednou 500,- Kč klesne cena kreditu na 1,35 Kč. Nejnižší cena kreditu je 0,90 Kč při dobití částkou 2000.- Kč nebo vyšší. Veškeré detaily jsou vždy uvedeny na stránce s nákupem kreditů.